Date financiare ELGS - ELECTROARGES SA CURTEA DE ARGES

Actiuni ELGS
Date Financiare ELGS
Dividende ELGS

Bilant contabil

30-Sep-202131-Dec-202131-Mar-2022
Active imobilizate89,958,15791,501,12481,804,395
Imobilizari necorporale808,654852,328596,996
Imobilizari corporale70,223,07475,186,61163,527,836
Imobilizari financiare18,926,42911,727,34817,679,563
Active circulante61,797,94948,757,35033,664,289
Stocuri17,671,67413,610,7435,825,677
Creante40,331,94023,730,91325,105,118
Cheltuieli inregistrate in avans000
Investitii financiare pe termen scurt000
Casa si conturi la banci3,794,33511,183,6502,733,494
Alte active circulante0232,0440
Active detinute in vederea vanzarii000
Total Activ151,756,106140,258,475115,468,684
Datorii93,250,44086,008,61268,272,270
Datorii pe termen scurt78,391,70466,762,69751,330,287
Datorii comerciale66,188,43554,712,95042,904,999
Datorii financiare11,456,91011,688,6828,330,124
Alte datorii pe termen scurt746,359361,06595,164
Provizioane (termen scurt)000
Venituri in avans (termen scurt)000
Datorii pe termen lung14,858,73619,245,91516,941,983
Datorii comerciale000
Datorii financiare13,854,27914,832,97612,723,053
Alte datorii pe termen lung123,579222,816222,815
Provizioane (termen lung)000
Venituri in avans (termen lung)880,8784,190,1233,996,115
Datorii asociate activelor detinute pentru vanzare000
Capitaluri proprii58,505,66654,249,86347,196,414
Capital social6,976,4656,976,4656,976,465
Prime de capital000
Rezerve din reevaluare7,447,7458,174,0156,620,613
Rezultatul reportat-1,978,078-12,940,197-12,460,199
Alte rezerve44,442,52950,538,04544,442,530
Alte elemente de capital1,617,0051,501,5351,617,005
Total Pasiv151,756,106140,258,475115,468,684
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)---

Contul de profit si pierderi

30-Sep-202131-Dec-202131-Mar-2022
Rezultat din exploatare1,267,737-6,878,437-26,225
Venituri din exploatare221,263,430310,287,81838,338,358
Cifra de afaceri220,552,249305,043,38439,935,974
Productia capitalizata000
Variatia stocurilor-1,364,467768,580-1,704,783
Alte venituri din exploatare2,075,6484,475,854107,167
Cheltuieli de exploatare219,995,693317,166,25538,364,583
Costul marfurilor vandute000
Cheltuieli cu materiile prime si consumabilele164,287,642227,379,48227,129,902
Amortizare si depreciere7,597,27113,737,8742,005,920
Cheltuieli cu personalul21,590,75435,424,3693,554,552
Alte cheltuieli de exploatare26,520,02640,624,5305,674,209
Rezultat financiar87,113-1,760,985-158,116
Venituri din dobanzi000
Cheltuieli cu dobanzile000
Alte venituri si cheltuieli financiare - net87,113-1,760,985-158,116
Rezultatul extraordinar - net000
Rezultatul brut1,354,850-8,729,422-184,341
Total Venituri221,350,543310,287,81838,338,366
Total Cheltuieli219,995,693315,405,27038,522,707
Impozit pe profit752,239-307,5860
Alte impozite000
Rezultatul net602,611-8,421,836-184,341

Tranzactiile cu instrumente financiare presupun riscuri specifice, incluzand, fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Pentru instrumentele financiare denominate in alta moneda decat cea a statului de rezidenta a investitorului, randamentul poate creste sau scadea in functie de fluctuatiile monedei. Performantele anterioare nu reprezinta un indicator fiabil al performantei viitoare.

S.S.I.F. TradeVille S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 75% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor.

S.S.I.F. TradeVille S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, Bucuresti, Romania, cod postal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)